První Sestrafest festival, který vznikl za účelem upozornit na problémy ve zdravotnictví a informovat veřejnost o možnostech, se datuje k roku 2011.

Uplynulo téměř 8 let a výsledek? V roce 2019 trápí české zdravotnictví stejné problémy jako před 8 lety.

Stále je akutní nedostatek zdravotního personálu, zejména sester a sanitářů. Proto současný ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) se sešel s prezidentem, kde mu sdělil, že ministerstvo zdravotnictví je připraveno zvýšit příplatky za směnnost na 5000Kč pro zdravotní sestry, pro sanitáře 2000Kč.

Rovněž se vyskytl problém s obvodními lékaři, kteří se do malých obcí a měst příliš nehrnou. Rovněž jich je akutní nedostatek a často tak dochází k dojíždění pacientů často v řádech několika desítek kilometrů.

Ministerstvo proto v roce 2016 zavedlo tzv. dotační program, který má motivovat lékaře k zajištění péče i v méně rušných lokalitách.

Rovněž se má zlepšit dostupnost léků na vzácné nemoci. Jestli se jedná o praktické kroky nebo pouhé politické sliby, se budeme muset nechat překvapit.

Poslední léta se dozvídáme z televizních i psaných médií o personální problematice v českém zdravotnictví. V nemocnicích či zdravotnikých střediscích chybí stále více sester. Bohužel často dochází k náboru zahraničních pracovních sil zejména z východu.

Festival Sestrafest historicky upozorňoval na nedostatek sester a nedostatečný zájem budoucích generací o toto životní povolání.

Festival se konal pod záštitou města Prahy, proto se část programu konala na magistrátě, kde se promítaly filmy a mohli jste si poslechnout odborné přednášky.

Další část programu se konala na Staroměstském náměstí, kde se prezentovalo mnoho organizací jako například Červený kříž, samozřejmě nemohly chybět i nemocnice a nejedna dobrovolnická organizace.

Na jednotlivých stáncích jste se mohly poradit ohledně Vašeho zdraví. Zároveň však jste se mohli i dozvědět, co možné budoucí povolání obnáší a v neposlední řadě se podívat na nabídku pracovních míst.

Výsledek obrázku pro červený kříž

Ahoj,

dlouho jsem na blog nic nepsala, ale to neznamená, že nežiju :-D. Neustále sleduji blogy a dívám se co se kde děje. A protože mě jakou každou ženskou zajímají šperky, našla jsem dva zajímavé blogy, které se tímto tématem zabývají. Kolikrát jsem si říkala, že blogovat na takové vděčné téma nejde, protože šperky se vybírají očima, ale nadruhou stranu mi přijdou zajímavé rady, jaké náušnice ke kterému tvaru obličeje se hodí a i informace o nezávadnosti chirurgické oceli.

Podívejte se sami, nemá smysl se tu rozepisovat, ale pro ty, kteří trpí nějakou alergií na stříbro či zlato určitě doporučuji chirurgickou ocel.

P.S Co říkáte na tento náramek? Moc se mi líbí a jelikož mám apple, byla by to asi stylová záležitost…Nestojí ani moc, tak to asi vyzkouším.

Hledáte materiál, který je zcela zdravotně nezávadný? Co takhle chirurgická ocel?  Víte, že v žebříčku prodávanosti se drží náušnice z chirurgické oceli na „bedně“?

Chirurgická ocel je totiž hypoalergenní a je vhodná pro ty, kteří trpí alergiemi na vzácné kovy. Takže pokud nemůžete nosit stříbro či zlato, chirurgická ocel bude Vaše naděje. Navíc tento materiál nečerná, čili uchovává si lesk a při správném používání vydrží navždy. Můžete toto říci o stříbru? Také cena je velmi nízká.